Petter Hegre

26 września 2009

Szacowany czas lektury: 2 min

Strona Hegre-Art.com powstała w 2002 roku jako prezentacja prac norweskiego fotografa Pettera Hegre. Jako pionier w bardziej naturalnym i intymnym stylu fotografii, jego "The New Nude", została uznana za nową jakość w dziedzinie aktu, a sam Hegre za jednego z najbardziej wpływowych twórców współczesnej fotografii aktu.

Hegre-Art.com jest dziś stroną posiadającą najwyższą pozycję w świecie witryn poświęconych nagości i bardzo często jest punktem odniesienia dla innych niezliczonych stron. Zdjęcia wykonywane przez Pettera Hegre, a szczególnie jego modelki przykuwają uwagę widza od pierwszego wejrzenia.

Jednak jego droga do sukcesu nie była łatwa. Petter Hegre studiował na Brooks Institute of Photography w Santa Barbara w Kalifornii. Stamtąd przeniósł się do Nowego Jorku i pracował jako asystent Richarda Avedona przez rok, aby potem wrócić do Europy i wykorzystać wszystko, czego się nauczył w Stanach, rozwijając swój własny niepowtarzalny styl.

Kiedy nie przemierza zakątków świata w poszukiwaniu nowych twarzy do swoich prac (w 2003 roku odwiedził Warszawę, o czym wspomina w swoich notatkach z podróży), spędza czas na południu Portugalii lub w swojej pracowni w Paryżu.

Prace Hegre'a często goszczą na międzynarodowych wystawach i w tomach publikacji. Uznanie krytyki pozostawia go w czołówce fotografiów aktu. Do tej pory Wydał już pięć albumów, z czego wszystkie stały się błyskawicznie klasykami na rynku wydawniczym i nadal są dodrukowywane w kolejnych wydaniach.

Petter Hegre ożenił się z międzynarodowej sławy ukraińską modelką Lubą. Jest ona jedną z najbardziej popularnych modelek na Hegre-Art.com i nie bez powódu. Luba jest prawdziwym indywiduum we wszystkich przedsięwzięciach Hegre'a, zarówno jako modelka jak i przedstawiając swoją własną wizję przed kamerą. Jako fotograf jej sesje "Girl-on-Girl" bardzo dobrze pokazują, jak w intymny i nieskrępowany sposób zachowują się kobiety kiedy znajdują się nagie przed swoimi znajomymi.

Hegre-Art.com jest stroną płatną, ale jak najbardziej polecam wam wszystkim zapoznanie się z darmowymi próbkami prac tego wspaniałego fotografa, równie często kojarzonego także ze stroną Met-Art.com.

Ten tekst odnotował 13,412 odsłon

Jak Ci się podobało?

Średnia: 8/10 (4 głosy oddane)

Komentarze (0)

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zaloguj się

Witamy na Pokatne.pl

Serwis zawiera treści o charakterze erotycznym, przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Decydując się na wejście na strony serwisu Pokatne.pl potwierdzasz, że jesteś osobą pełnoletnią.